REGIONSPORTWIADOMOŚCI

Sukcesy pływaków z naszego regionu

Za nami udany weekend młodych pływaków z Mławy. Nasze miasto mocno zaznaczyło swoją obecność na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, które odbywały się na trzech basenach.

Najliczniej Mławę reprezentował w Olsztynie Klub Marlin. Do tego miasta pojechało 10 zawodników. Dwa złota wywalczyła Amelia Butryn, oba w stylu klasycznym na dystansach 100 i 200 metrów. Pozostali zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. W sumie klub uplasował się na 4. pozycji na 36 zespołów i na 12. na 108 zespołów w całej Polsce.

W tych samych zawodach, ale w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowała Maja Komorowska z klubu Płetwal. Maja wzięła udział w czterech konkurencjach – w stylu grzbietowym na 100 i 200 metrów, oraz motylkowym i dowolnym na 200. Mimo, że nie stanęła na podium to osiągnęła bardzo dobre wyniki i udowodniła, że jest w doskonałej formie.

To samo można powiedzieć o Adamie Łobodzie, mławianinie reprezentującym klub ORKA Ciechanów. Na Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Dzieci w Warszawie zdobył aż trzy medale. Złoto w stylu grzbietowym na 50 metrów i dwa srebra – za styl dowolny na 50 metrów oraz styl zmienny na 100. W klasyfikacji generalnej zawodników z całej Polski 10-latek z Mławy zajął 1. miejsce w stylu grzbietowym.