REGIONSPORTWIADOMOŚCI

Sukcesy naszych młodych pływaków w Ciechanowie

Sukcesy dwóch mławskich klubów pływackich na IV Mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie.

Klub Marlin Mława wrócił z zawodów z 25 medalami. Po 3 złota wywalczyli Danił Babenko i Adrian Kaliszewski. Dwa razy na najwyższym podium stanęła Amelia Butryn i raz Nadia Florczak. Oprócz tego zawodnicy Marlina zdobyli 3 srebra i 5 brązowych krążków, lokując się ostatecznie na 8. miejscu w statystyce medalowej.

Klub Płetwal Mława wywalczył 12 medali – 5 brązowych, 6 srebrnych i jeden złoty. Złoto trafiło do Igora Chabrowskiego, który przywiózł też dwa srebra. Płetwal uplasował się tym samym na 22. pozycji w rankingu.

Na mistrzostwa do Ciechanowa przyjechały 43 kluby z całego kraju, w sumie blisko 500 młodych pływaków.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.