Reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Studia pedagogiczne – jaki kierunek podyplomowy wybrać?

Reklama

W przypadku pedagogiki możliwość pracy w uprawnionym zawodzie często wymaga zdobycia odpowiednich kwalifikacji. W tym celu należy zapisać się na podyplomowe studia pedagogiczne, po których ukończeniu będziesz w stanie ubiegać się o stanowisko w placówkach oświatowych. Szukasz właśnie specjalizacji? Mamy dla ciebie trzy polecane kierunki, które warto rozważyć w trakcie wyboru podyplomówki.

Integracja sensoryczna – zdobądź uprawnienia niezbędne do prowadzenia terapii SI

Integracja sensoryczna, nazywana również SI (od ang. sensory integration) to coraz chętniej wybierany kierunek wśród absolwentów licencjackich i magisterskich studiów pedagogicznych. Nie bez powodu – coraz więcej dzieci zmaga się z zaburzeniami sensorycznymi, a na zajęcia SI ustawiają się długie kolejki rodziców ze swoimi pociechami. Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z integracją sensoryczną, to podyplomowe studia pedagogiczne pozwolą ci zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia zajęć w przedszkolu czy wybranym ośrodku edukacyjnym. Możesz także wybrać węższą specjalizację i zapisać się na studia pedagogiczne o charakterze kwalifikacyjnym na takich kierunkach jak integracja sensoryczna z terapią ręki, integracja sensoryczna z elementami terapii behawioralnej czy integracja sensoryczna – diagnoza i terapia dzieci.

Arteterapia, czyli terapia przez sztukę

Niekonwencjonalne metody terapii z roku na rok zyskują coraz większą popularność, którą zawdzięczają swojej skuteczności w pracy zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i dorosłymi. Jedną z nich jest arteterapia, którą możesz ukończyć na podyplomowych studiach pedagogicznych. Najprościej mówiąc, to terapia wykorzystująca szeroko pojętą sztukę – muzykę, książki taniec czy plastykę. W trakcie zajęć poznasz zagadnienia z zakresu arteterapii w edukacji, medycynie i resocjalizacji, terapii zajęciowej, muzykoterapii, teatroterapii czy choreoterapii. Pamiętaj jednak, że studia pedagogiczne z arteterapii są dostępne w dwóch wariantach – ogólnym i kwalifikacyjnym, po którym otrzymasz kwalifikacje zawodowe zgodne z klasyfikacją MRPiPS (kod zawodu: 323013). Jeżeli zależy ci na drugim rodzaju kształcenia wyższego, to warto zdecydować się na studia w zaufanej, sprawdzonej placówce, takiej jak np. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego.

Tyflopedagogika – możliwość pracy z osobami z niepełnosprawnością wzrokową

Trzecim polecanym kierunkiem podyplomowych studiów pedagogicznych, na który możesz zapisać się np. tutaj: studia-pedagogiczne.pl, jest tyflopedagogika. Co to takiego? To dział pedagogiki specjalnej obejmujący edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością wzrokową – niedowidzących i niewidomych. W zależności od wcześniejszej edukacji możesz zapisać się na studia pedagogiczne wyłącznie z tyflopedagogiki, połączenia surdopedagogiki i tyflopedagogiki albo na kierunek dedykowany pedagogom specjalnym. Bez względu na to, który z nich wybierzesz, po ukończeniu podyplomowych studiów pedagogicznych zdobędziesz wiedze, kwalifikacje i umiejętności zgodne z rozporządzeniem MNiSW.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: