Reklama

KULTURAMŁAWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Studenci i uczniowie szkół muzycznych przyjadą do Mławy

Reklama

Śpiewacy z całej Polski przyjadą do Mławy.

31 uczniów szkół muzycznych oraz studentów i absolwentów uczelni muzycznych przyjedzie do Mławy by wziąć udział w kolejnym etapie X Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie im. Zdzisława Skwary.

Pierwszy etap konkursu odbył się zdalnie. Jury przesłuchało filmiki z występami młodych śpiewaków.

Jak zapewnia wiceprzewodniczący komisji konkursowej Michał Gogolewski, w tym roku nie brakuje talentów.

 

W środę 20 kwietnia uczestnicy konkursu przyjadą do Mławy, by wziąć udział w próbach akustycznych z fortepianem. W czwartek w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbędzie się drugi etap przesłuchań konkursowych, w których wyłonionych zostanie dziesięciu finalistów konkursu.

Finał odbędzie się w Olsztynie, gdzie laureaci wystąpią z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Dla wielu z nich będzie to ogromne przeżycie – dodaje Michał Gogolewski.

 

Dopiero na koncercie laureatów uczestnicy dowiadują się o konkretnych wynikach konkursu. Zmagania śpiewaków można oglądać zarówno w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie 21 kwietnia, jak i dzień później w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Koncert Laureatów wraz z wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów odbędzie się 23 kwietnia o godz. 16:00 w sali koncertowej mławskiej szkoły muzycznej.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: