Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Sprawdź jakość powietrza w Mławie. Pomoże bezpłatna aplikacja

Reklama

Jakość powietrza w Mławie można sprawdzić na telefonie. Mławianie mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji, która na bieżąco pokazuje jakość powietrza w mieście.

W Mławie są zainstalowane trzy czujniki, które podają informacje o temperaturze, wilgotności i ciśnieniu, ale przede wszystkim o jakości powietrza – stężeniu pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10 i wskazują ewentualne przekroczenie norm.

Czujniki są zlokalizowane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kopernika 38, Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 przy ul. Granicznej 39 oraz Wod-Kan-u przy ul. Płockiej 106.

Jak informuje mławski ratusz niestety, podczas sezonu grzewczego czujniki często odnotowują alarmujące stężenia. Dotyczy to zwłaszcza urządzeń zamontowanych na budynkach przy ulicach Granicznej i Kopernika. W takich przypadkach wychodzenie na zewnątrz jest niewskazane. Na szkodliwe działanie pyłu zawieszonego narażone są przede wszystkim osoby z chorobami płuc i serca, osoby starsze oraz kobiety w ciąży.

Aktualne odczyty można sprawdzić na stronie www.map.airly.eu lub w aplikacji Airly.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: