Reklama

KULTURAMŁAWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Śpiewacy z całej Polski przyjadą do Mławy. Konkurs wokalny im. Zdzisława Skwary po raz 11.

Reklama

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Mławie jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary. W tegorocznej edycji konkursu rywalizuje 29 śpiewaków z całego kraju.

Zdzisław Skwara to legendarny tenor, założyciel wydziału wokalnego mławskiej szkoły muzycznej i pedagog tak znanych dziś artystów jak Iwona Sobotka, Anna Fabrello czy Robert Szpręgiel. Konkurs wokalny jego imienia odbywa się w tym roku po raz 11.

Tegoroczna edycja jest 3-etapowa, pierwszy został już rozstrzygnięty – uczestnicy wysyłali swoje prezentacje nagrane na wideo. Do drugiego etapu jury postanowiło dopuścić 11 studentów i 18 uczniów średnich szkół muzycznych z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Gdańska, Elbląga, Torunia, czy Włocławka.

Dla wielu uczestników udział w tym konkursie jest wielkim przeżyciem – uważa członek jury konkursowego Michał Gogolewski.

 

Przesłuchania drugiego etapu, na które wstęp jest wolny, odbędą się w szkole muzycznej w Mławie w czwartek 13 kwietnia, a dzień później etap finałowy z towarzyszeniem Orkiestry Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod batutą wieloletniego dyrektora Filharmonii i jurora konkursu, obecnie dyrektora Opery Krakowskiej, prof. Piotra Sułkowskiego. Ten koncert jest biletowany. I wreszcie w sobotę 15 kwietnia o godz. 16:00 ponownie w murach szkoły muzycznej w Mławie ogłoszenie wyników i koncert laureatów. Wstęp wolny.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: