Reklama

DZIAŁDOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Skażony wodociąg w Lidzbarku. Woda nie nadaje się do picia

Reklama

Woda z wodociągu Lidzbark nie nadaje się do spożycia, także po przegotowaniu. Jej wykorzystanie możliwe jest jedynie do celów sanitarnych i do sprzątania. Sanepid wydał komunikat w tej sprawie.

W lidzbarskim wodociągu stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Do spożycia należy korzystać z wody butelkowanej lub wody, która będzie dostarczona mieszkańcom beczkowozami. Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wspólnie z Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego podjął już działania w celu zaopatrzenia mieszkańców w wodę zdatną do picia. W najbliższych godzinach zostanie podany harmonogram dystrybucji wody.

Równocześnie odpowiedzialne za sieć wodociągową Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lidzbarku przygotowuje działania naprawcze w celu przywrócenia zdatności wody.

Komunikat dotyczy miasta Lidzbark oraz wsi: Jamielnik, Bryńsk, Bryńsk Szlachecki, Klonowo, Wlewsk-Wieś, Wlewsk-Osada, Słup, Cibórz-Osada, Cibórz-Wieś, Miłostajki, Nadleśnictwo Lidzbark, Zalesie, Podcibórz, Koty, Ostrowy-Wieś, Bełk Kolonia oraz w gminie Górzno: Buczkowo i Czarny Bryńsk.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: