Reklama

KULTURAPOD PATRONATEM RADIA 7REGIONWIADOMOŚCI

Sierpc: Powitanie wiosny i konkurs na najciekawszą Marzannę w Muzeum Wsi Mazowieckiej

Reklama

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu organizuje „Powitanie wiosny”. Przy okazji imprezy odbędzie się konkurs na najciekawszą Marzannę. Warto już zacząć się do niego przygotowywać.

Zgodnie z tradycją wszelkie zimowe zmartwienia powinna zabrać ze sobą słomiana kukła. Młodzież wiejska wynosiła ją nad rzekę, by tam spalić, a dla pewności jeszcze utopić. Mówi kierownik działu promocji sierpeckiego muzeum Joanna Szewczykowska.

 

By wziąć udział w konkursie należy się zgłosić do muzeum do 17 marca. Praca musi być zespołowa, powinny ją wykonać co najmniej 3 osoby. Kukła powinna nawiązywać do pór roku, a także codziennych utrapień i problemów szkolnych uczniów. Pod uwagę będzie brana również pomysłowość, solidność wykonania, trwałość i estetyka. W czasie gdy jurorzy debatować będą nad werdyktem konkursu, przyjdzie czas na wypędzenie zimy.

Pierwszy dzień wiosny to był szczególny dzień dla mieszkańców dawnej mazowieckiej wsi – dodaje kierownik Szewczykowska.

 

W tym roku wiosna w skansenie będzie witana w piątek 20 marca. Oprócz topienia marzanny, zaplanowano zwiedzanie ekspozycji z przewodnikami i wspólną zabawę przy ognisku. Patronem imprezy jest Radio7.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: