WIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

Siatkarki z Lubowidza najlepsze na Mazowszu

Siatkarki Victorii Lubowidz najlepsze na Mazowszu. Drużyna z powiatu żuromińskiego połączyła w turnieju siły z warszawskim MOS-em, tworząc wspólny zespół pod nazwą MOS Wola Victoria Lubowidz.

Podopieczne Artura Kubkowskiego i Radosława Krukowskiego zwyciężyły w finale zespół gospodarzy GLKS Nadarzyn 2:0. Wyższość naszego zespołu ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. W pierwszym secie MKS Wola Victoria Lubowidz prowadził nawet 12:0, by ostatecznie wygrać do 6. Drugi set to również olbrzymia przewaga naszej drużyny i wygrana 25:12. Najlepszą zawodniczką tego meczu wybrano Zofię Jackiewicz.

Mistrzynie Mazowsza zdeklasowały rywalki – mówi trener Artur Kubkowski.

Największą siłą drużyny MOS Wola Victoria Lubowidz była zespołowość.

W zawodach nasz zespół wygrał wszystkie mecze. Oprócz Nadarzyna w pokonanym polu zostawił Legionovię Legionowo i Atenę Warszawa.

Indywidualne wyróżnienia za całość zawodów uzyskały cztery zawodniczki – MVP drużyny została Dominika Kiszelewska, najlepszą przyjmującą Maja Daca, środkową Oliwia Jaroń, a najlepszą zawodniczką turnieju Maja Wydmańska.

Obie finałowe drużyny zagrają w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w kwietniu.