Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

„Sadzonka za odpady”. Akcja ekologiczna w Ciechanowie

Reklama

W zamian za elektrośmieci mieszkańcy Ciechanowa otrzymają bezpłatnie sadzonki ziół i kwiatów. W sobotę (8 czerwca) miasto zorganizuje kolejną edycję akcji ekologicznej „Sadzonka za odpady”.

Celem prowadzonej już po raz kolejny akcji jest zachęcanie mieszkańców do segregowania odpadów oraz zwrócenie uwagi na rolę pszczół w ekosystemie.

Na mieszkańców Ciechanowa czeka czterysta sadzonek m.in. astrów japońskich, floksów pachnących, pysznogłówek, rozchodników, liliowców. Będą też inne sadzonki, m.in. rzewuszka, pięciornik, mięta, oregano, żurawka, lawenda, tawuła japońska, kocimiętka, estragon, szałwia, przetacznik.

Za określoną liczbę dostarczonych odpadów każdy mieszkaniec otrzyma kupony. Na miejscu kupony zostaną wymienione na sadzonki roślin. Samemu będzie można zadecydować, które rośliny chce się zabrać do domu. 1 kupon (1 roślina) to co najmniej 2 sztuki małego sprzętu (np. suszarka, mikser, lokówka, młynek do kawy). Sprzęt średni (np. mikrofalówka, telewizor, komputer) to 2 kupony, a sprzęt o dużych gabarytach (np. lodówka czy pralka) umożliwi otrzymanie 3 kuponów, czyli 3 roślin. Jedno gospodarstwo domowe może otrzymać maksymalnie 5 kuponów.

Akcja „Sadzonka za odpady” odbędzie się w sobotę (8 czerwca) w godz. od 10:00 do 15:00 na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Gostkowskiej. Czas jej trwania może zostać skrócony w przypadku wcześniejszego wyczerpania roślin.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: