Reklama

POD PATRONATEM RADIA 7REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Ruszyła akcja „Butelka wody dla bezdomnych”

Reklama

Grupa Zalewski kolejny rok wystartowała z akcją „Butelka wody dla bezdomnych”.

To zbiórka butelkowanej wody niegazowanej i gazowanej.

Jak podkreśla Mariusz Zalewski z Grupy Zalewski Patrol, osoby bezdomne potrzebują pomocy nie tylko w czasie zimy, ale również w czasie nadchodzącego lata i upalnych dni.

 

Grupa Zalewski szacuje że w Mławie jest obecnie 13 osób bezdomnych. Wiek, stan wycieńczenia organizmu, liczne schorzenia spowodowane brakiem higieny osobistej lub długotrwałe przebywanie w przegrzanych i parnych pomieszczeniach powodują, że są bezbronni wobec wysokich temperatur.

 

Zebrana butelkowana woda zostanie przekazana w czasie nocnych i dziennych patroli organizowanych przez Grupę Zalewski na terenie Mławy, Iłowa-Osady i Działdowa.

Każdy może wesprzeć akcję. Wystarczy przekazać wodę butelkowaną do siedziby Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie przy ul. Lelewela 2A po wcześniejszym skontaktowaniu się z Grupą Zalewski przez portal społecznościowy Facebook, Messenger z Mariuszem Zalewskim, SMS na numer tel. 517 054 400 lub wiadomość na pocztę elektroniczną: patrolszuka@wp.pl. Butelkowaną wodę można dostarczyć również do sklepiku charytatywnego „Zielony Przylądek” w Mławie przy ul. Warszawskiej 1/33. Sklepik czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 14:00.

Patronat nad akcją objęło Radio 7.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: