Reklama

REGIONUMWMWIADOMOŚCI

Ruszają pierwsze dzienne domy pobytu na północnym Mazowszu

Reklama

Samorząd województwa mazowieckiego pomaga ludziom z chorobami otępiennymi. W całym województwie uruchamiane są dzienne domy pobytu i domy opieki medycznej.

W naszym regionie powstaną dwie takie placówki. W lipcu pracę rozpocznie Stowarzyszenie „Dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego”, a w sierpniu – Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie.

To projekt, który jest bardzo ważny dla mieszkańców – mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Anna Brzezińska.

 

To również pomoc dla rodzin seniorów.

 

Placówki będą działać przez 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie. Podopieczni będą mogli liczyć m.in. na terapię zajęciową, treningi umiejętności społecznych, treningi umiejętności codziennych, rehabilitację, terapię ruchem, muzykoterapię, a także pomoc logopedy, dietetyka czy psychologa. Są też organizowane zajęcia kulinarne, zajęcia komputerowe, masaże relaksacyjne czy grill w ogródku i występy artystyczne.

Szczegółowe informacje dotyczące dziennych domów pobytu można znaleźć na stronie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: