Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Rusza głosowanie. 13 projektów w BOM z regionu ciechanowskiego

Reklama

13 projektów za ponad 3 mln zł przeszło pozytywną ocenę i może zostać zrealizowanych w regionie ciechanowskim. Za dwa dni ruszy głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Wśród zgłoszonych projektów są te dotyczące kultury, instalacja holograficzna, ale też propozycje edukacyjne, w tym „Laboratorium szalonego naukowca”. Wśród propozycji tradycyjnie znalazły się projekty drogowe: budowa chodników czy radarowych wyświetlaczy prędkości. Inicjatywy dotyczące zdrowia to zakup karetki czy szkoła rodzenia.

Warto realizować projekty w ramach budżetu obywatelskiego – mówił podczas konferencji prasowej w Ciechanowie marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 

Budowa parkingu przed szpitalem w Ciechanowie jest na ukończeniu. Powstaje też siłownia plenerowa. Na ten rok placówka zabiega o zakup ambulansu ratunkowego oraz samochodów osobowych dla szpitala – podkreśla jego dyrektor Andrzej Kamasa.

 

Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy: jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny.

Zastępca Dyrektora Departamentu Organizacji ds. Organizacyjnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Sara Michalska wyjaśnia zasady głosowania.

 

Na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza można głosować na stronie bom.mazovia.pl od 8 do 30 czerwca.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: