Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Rusza budowa wiaduktu w Ciechanowie

Reklama

Wiadukt pieszo-rowerowy w Ciechanowie połączy ul. Skłodowskiej-Curie z ul. Ceramiczną. Inwestycja jest realizowana we współpracy miasta i PKP oraz z udziałem środków z Unii Europejskiej. Miasto już przekazało plac budowy wykonawcy.

Przypomnijmy, przejazd przez tory na „Krubinku” został zlikwidowany podczas modernizacji linii kolejowej. W tym miejscu powstało bardzo niebezpieczne „dzikie” przejście przez tory. Nowy wiadukt pieszo-rowerowy nad linią kolejową zminimalizuje ryzyko nieuprawnionego dostępu do torów, gdzie poruszają się pociągi na trasie Warszawa – Trójmiasto.

Kiedy rozpoczynaliśmy przygotowania do tej inwestycji kilka lat temu to wiele osób nie wierzyło, że miastu uda się skutecznie przeprowadzić całe zadanie – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Przeprawa przez tory będzie miała prawie 30 metrów. Będzie wyposażona w windę i prowadnice dla jednośladów. Prace potrwają około roku. Wartość całej inwestycji to blisko 5,7 mln zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: