
Powiatowy Rajd Rowerowy wraca na trasę. Starostwo Powiatowe w Żurominie 20 czerwca organizuje szesnastą edycję wydarzenia. Właśnie ruszyły zapisy.
W tym roku uczestnicy przejadą ok. 12 km trasą: Poniatowo-Brudnice-Bądzyn-Dziwy-Nowe Konopaty i 12 km z powrotem. Peleton będzie poruszał się drogami gminnymi i powiatowymi.
Rajd od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi starosta żuromiński Jerzy Rzymowski.
Wydarzenie ma charakter rekreacyjny – zaznacza starosta.
W wydarzeniu mogą uczestniczyć mieszkańcy powiatu żuromińskiego, którzy ukończyli 10 lat. Każdy rower musi być sprawny i wyposażony zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizator zapewnia opiekę medyczną oraz przygotowuje poczęstunek, mapy trasy i gry ruchowe na zakończenie wydarzenia.
Celem rajdu jest promocja aktywnego wypoczynku, zdrowego stylu życia i walorów turystycznych powiatu żuromińskiego. Zapisy potrwają do 3 czerwca. Karty zgłoszenia można składać w Starostwie Powiatowym w Żurominie. Formularze są dostępne również na stronie Powiatu Żuromińskiego.




