CIECHANOWSKIREGIONSPORTWIADOMOŚCI

Region: Za nami 15 kolejka I ligi piłki ręcznej

Niestety obie nasze drużyny przegrały. Jurand w Ciechanowie uległ wiceliderowi Warmii Olsztyn. Natomiast Mazur w Sierpcu przegrał z USAR-em Kwidzyn.

W Ciechanowie padł wynik 32:35. Obie ekipy postawiły na ofensywę, a spotkanie toczyło się w szybkim tempie. Do przerwy Jurand remisował z faworyzowanym rywalem. Najważniejszym wydarzeniem był powrót na boiska superstrzelca Patryka Dębca, który po kontuzji wraca do pełni formy. Tym razem najwięcej bramek dla Juranda rzucił Bartosz Smoliński – 10.

Zaskakujący przebieg miało spotkanie w Sierpcu. Szczypiorniści Mazura dobrze weszli w mecz i prowadzili do przerwy trzema bramkami. Wydawało się, że kontrolują spotkanie. Jednak zabrakło koncentracji i ostatecznie nasza drużyna przegrała 23:24. Najlepszym strzelcem Mazura był Sylwester Lisicki. Rzucił 6 bramek.

W tabeli, ciągle trudna sytuacja Juranda. Ciechanowianie są na przedostatniej 10. pozycji i walczą o utrzymanie. Do II ligi spada jedna drużyna.

Mazur Sierpc plasuje się na szóstym miejscu.