Reklama

REGIONTEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Region: Kolejne wsparcie dla szpitali z Urzędu Marszałkowskiego

Reklama

Szpitale i oddziały zakaźne w Ciechanowie i Płocku otrzymają kolejne wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd województwa mazowieckiego zorganizował dostawę 14 ton wyposażenia medycznego i środków ochrony. Sprzęt przetransportowano z Chin, a zakup był możliwy dzięki wsparciu unijnemu.

Wyposażenie będzie pomagało w walce z epidemią, mówi Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Oprócz tej planowana jest jeszcze jedna dostawa sprzętu.

W ramach całego transportu na Mazowsze dotrze: 3 mln maseczek ochronnych. 1 mln medycznych rękawiczek ochronnych, 30 tys. gogli, 30 tys. przyłbic medycznych oraz 640 termometrów do zdalnego pomiaru temperatury ciała. Koszt zamówienia to ponad 16 mln zł. Zakup sprzętu medycznego z Chin to element programu realizowanego przez samorząd. Mazowsze przeznaczyło na ten cel 150 milionów złotych.

Nad finalizacją projektu pracuje powołany przez marszałka województwa specjalny zespół. W jego skład wchodzą przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, wojewody mazowieckiego oraz eksperci – konsultanci wojewódzcy.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: