Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Przy ciechanowskim szpitalu rusza szkoła rodzenia. Skorzysta z niej 100 par

Reklama

Sto par z terenu powiatu ciechanowskiego skorzysta ze szkoły rodzenia. Zajęcia będą odbywać się w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie.

Szkołę rodzenia po raz dwunasty sfinansuje powiat ciechanowski. Umowa w tej sprawie została podpisana w Starostwie Powiatowym.

Przeznaczyliśmy na ten cel 50 tys. zł – wyjaśnia starosta ciechanowski Andrzej Kaluszkiewicz.

 

Zajęcia w szkole rodzenia mają pomóc przyszłym rodzicom przygotować się do nowej życiowej roli. Skorzysta z nich sto par z terenu powiatu ciechanowskiego, które nauczą się zasad pielęgnacji noworodka, poznają również zagadnienia z zakresu ciąży, połogu i karmienia piersią.

Zajęcia prowadzone będą przez położne, lekarza ginekologa, fizjoterapeutę i psychologa. Gwarantujemy, że przekazywana przez nas wiedza jest rzetelna – zapewnia położna Wiesława Głowacz, koordynator ciechanowskiej szkoły rodzenia.

 

Zainteresowanie programem jest ogromne – mówi zastępca dyrektora ciechanowskiego szpitala ds. pielęgniarstwa Agnieszka Kadecka.

 

Ponad 80% pań, które skorzystają ze szkoły rodzenia, rodzą później w ciechanowskim szpitalu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: