Reklama

CIECHANOWSKIKULTURATEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Prof. Jerzy Bralczyk Honorowym Obywatelem Miasta Ciechanów. Dziś odebrał tytuł

Reklama

Prof. Jerzy Bralczyk odebrał dziś (30 listopada) tytuł Honorowego Obywatela Miasta Ciechanów. Radni przyznali ten tytuł już w sierpniu. Dziś w ratuszu odbyła się uroczystość jego wręczenia.

Popularny językoznawca i polonista urodził się w Ciechanowie i ukończył tutejsze I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego.

Zawsze podkreśla silną więź z Ciechanowem, choć jak przyznał w rozmowie z Radiem 7, tytuł Honorowego Obywatela wprawił go w zakłopotanie.

 

Wnioskodawcą nadania honorowego obywatelstwa Jerzemu Bralczykowi był prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, dla którego profesor jest językowym wzorem do naśladowania.

 

Jednym z takich wydarzeń jest Ciechanowskie Dyktando o Pióro prof. Jerzego Bralczyka, które odbędzie się już po raz 8. W tym roku tekst będzie związany z nadaniem przez Radę Miasta Ciechanów tytułu honorowego obywatela patronowi dyktanda – właśnie prof. Jerzemu Bralczykowi.

Tytuł Honorowego Obywatela Ciechanowa posiadają: marszałek Józef Piłsudski (przyznany w 1925 r.), prezydent Ignacy Mościcki (1930 r.), marszałek Józef Rydz-Śmigły (1938 r.), Jerzy Wierzchowski (1987 r.), Bibiana Mossakowska (2007 r.), Stefan Wesołowski (2008 r.), Jaroslav Demian (Brezno – 2012 r.), Herve Marseille (Meudon – 2012 r.), Siergiej Mielnik (Chmielnicki – 2012 r.), Norbert Eichler (Haldensleben – 2012 r.), Andrzej Rzepliński (2014 r.), Arkadiusz Gołębiewski (2018 r.), Ignacy Gogolewski (2020).

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: