Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Prawie 500 inwestycji w regionie ciechanowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza

Reklama

Prawie 500 różnych inwestycji udało się w tym roku zrealizować na terenie subregionu ciechanowskiego, dzięki wsparciu z budżetu województwa mazowieckiego. Dziś w Ciechanowie samorząd Mazowsza podsumował skalę tegorocznego wsparcia dla gmin i powiatów.

Najwięcej pieniędzy sejmik przeznaczył na projekty w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”, w ramach którego do samorządów lokalnych z subregionu ciechanowskiego trafiło ponad 24 mln zł. Dofinansowanie otrzymało w sumie 14 projektów.

Jedną z dofinansowanych inwestycji jest renowacja zabytkowego budynku przy ul. Fabrycznej 2 w Ciechanowie. Na jego remont Ciechanów otrzymał 1,8 mln zł wsparcia od samorządu Mazowsza. Wyłączony do tej pory z użytkowania zabytek zmieni wygląd.

Zostanie odnowiony zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków – wyjaśnia prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podkreśla skuteczność Ciechanowa w ratowaniu zabytkowych obiektów.

 

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowanie otrzymała także m.in. przebudowa i rozbudowa budynku po młynie przy ul. Nadrzecznej w Ciechanowie, rozbudowa ulicy Spokojnej w Glinojecku, modernizacja krytej pływalni w Płońsku, rozbudowa Szkoły Podstawowej w Chociszewie czy też przebudowa drogi gminnej relacji Windyki – Wieczfnia Kościelna.

W ramach programu „Mazowsze dla sołectw” w subregionie ciechanowskim zostały zrealizowane 192 inwestycje, 77 projektów w kołach gospodyń wiejskich, a 69 w ochotniczych strażach pożarnych.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: