Reklama

DZIAŁDOWSKIMŁAWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7TEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Potrzebna pomoc dla bezdomnych z Mławy i Działdowa

Reklama

Bezdomni potrzebują pomocy. Grupa Zalewski Patrol apeluje do mieszkańców Mławy i Działdowa o zwracanie uwagi na osoby bez dachu nad głową i zgłaszanie miejsc, w których przebywają.

Temperatury, zwłaszcza w nocy, są już na tyle niskie, że zagrażają zdrowiu i życiu. Wolontariusze Grupy razem z policjantami pomagają bezdomnym przetrwać ten czas. Patrole odwiedzają pustostany, domki działkowe i inne miejsca, w których takie osoby koczują.

Są to ludzie, których nie udało się namówić do zamieszkania w ośrodku – wyjaśnia założyciel Grupy Zalewski Patrol, Mariusz Zalewski.

 

Wolontariusze apelują również o zgłaszanie osób starszych – samotnych lub chorych, przebywających w trudnych warunkach lokalowych np. bez ogrzewania lub prądu. Im też będzie zapewnione wsparcie.

Z Grupą Zalewski Patrol można się skontaktować wysyłając SMS pod nr 734 085 666 lub wiadomość na profilu facebookowym. Informacje można przekazywać anonimowo.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: