Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Pociągiem z Przasnysza do stolicy? PKP chce wybudować nową linię kolejową

Reklama

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy linii kolejowej Zegrze – Przasnysz. Mieszkańcy Przasnysza, Makowa Mazowieckiego, Pułtuska i Serocka zyskają wygodny dojazd do stolicy.

Projekt będzie realizowany w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus – informuje Anna Znajewska-Pawluk z zespołu prasowego PKP.

 

 

Wybrany w ramach przetargu wykonawca będzie odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji projektowej oraz pozyskanie decyzji administracyjnych niezbędnych do budowy nowej, około 73-kilometrowej zelektryfikowanej linii kolejowej.

 

 

Oprócz przygotowania dokumentacji projektowej dla budowy linii kolejowej Zegrze – Przasnysz, do Programu Kolej Plus w województwie mazowieckim zakwalifikowano jeszcze 3 inne projekty. Program Kolej Plus zaplanowano do realizacji do 2029 r. Jego wartość to ponad 13 mld zł.

fot. plk-sa.pl

 

 

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

  1. Kompletna lipa z tą koleją. Wywalono stacje o wiele km od granic (nie tylko centrów!) wszelkich leżących po drodze miast. Potem kolej z której nikt nie będzie korzystał posłuży za argument jakoby budowa nowych linii kolejowych była nieopłacalna. To byłby niezły materiał dla śledztwa dziennikarskiego ile wzięli w łapę od busiarzy i patodeveloperkarzy decydenci forsujący odsunięcie torów od miast dalej niż przebiegają lub mają przebiegać obwodnice drogowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: