Reklama

TEMAT DNIAWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

PINB: Budynek szkoły w Sinogórze nie kwalifikuje się do zamknięcia

Reklama

Wracamy do tematu zamknięcia szkoły w Sinogórze w gminie Lubowidz. Dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego taką decyzję podjęły władze gminy i miasta Lubowidz. Furtki zostały opasane łańcuchami. Na bramie wywieszona została tabliczka z napisem „Budynek w złym stanie technicznym. Zakaz wchodzenia i zbliżania się do obiektu”.

Z decyzją o zamknięciu budynku nie zgadza się Powiatowa Inspektor Nadzoru Budowlanego w Żurominie Magdalena Brzostek.

 

Według inspektor należy wyremontować dwie elewacje, częściowo naprawić instalację elektryczną oraz dach, a także przygotować pomieszczenie kotłowni. Zdaniem Magdaleny Brzostek to wynik wieloletnich zaniedbań.

 

Burmistrz Lubowidza Krzysztof Ziółkowski zamknął szkołę po audycie budowlanym, który sam zlecił.

 

Burmistrz chciał zlikwidować szkołę już od 5 lat. Placówka była zbyt dużym obciążeniem dla budżetu gminy. Jak informuje Krzysztof Ziółkowski, miasto dokładało do funkcjonowania placówki prawie 800 tysięcy złotych.

Na likwidację szkoły czterokrotnie nie zgadzał się Mazowiecki Kurator Oświaty. Teraz i on, i wojewoda mazowiecki czekają na wyjaśnienia burmistrza. Rodzice jednak nie czekali. Przenieśli swoje dzieci do szkół w Żurominie i Syberii.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

  1. Rodzice nie czekali….. Rodzice NIE MOGLI CZEKAĆ… Zaczął się 4 tydzień nauki. Decyzji wyższych władz jak nie było tak nie ma. Jak długo mogliśmy pozwolić na to aby dzieci uczyły się w systemie nie do zaakceptowania. Tydzień – tak ale nie więcej. Wybraliśmy rozwiązanie korzystniejsze dla naszych dzieci. Każde dziecko rozpoczęło naukę w nowej szkole. Każde zostało przyjęte z otwartością i sympatią. Choć większości jest jeszcze trudno – powoli przyzwyczajają się do nowych nauczycieli, kolegów, środowiska…

    Temat „ostatniej” lekcji : Nieuczciwością i podstępem można osiągnąć wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: