Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Petycja w sprawie krubińskich mokradeł. Trwa zbieranie podpisów

Reklama

Apel do władz Ciechanowa o zachowanie krubińskich mokradeł wystosowało Stowarzyszenie „Miej Kulturę Chroń Naturę”. Petycję w tej sprawie podpisało już ponad 750 osób.

To pokłosie planowanej w tym miejscu inwestycji. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) Północne Mazowsze chce wybudować przy ul. Miłej czternaście, trzypiętrowych bloków z mieszkaniami czynszowymi. Stowarzyszenie apeluje o zachowanie krubińskich mokradeł w stanie niezmienionym jako jednej z ostatnich enklaw dzikiej przyrody i gwaranta stabilnych stosunków wodnych w okolicy.

Stanowczo sprzeciwiamy się wykorzystaniu na cele budownictwa terenu o znaczeniu klimatotwórczym i retencyjnym – mówi w rozmowie z Radiem 7 pani Marta ze Stowarzyszenia „Miej Kulturę Chroń Naturę”.

 

Każdy, nawet niewielki teren mokradeł jest ważny dla ekosystemu – przekonuje przedstawicielka stowarzyszenia.

 

Petycję podpisało już pond 750 osób. Jest ona dostępna TUTAJ.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

  1. Dziwna sprawa przecież w Ciechanowie od lat rządzi prezydent z zielonego PSL ostatnio razem z 2050 do spółki to razem ta 3 Droga toż to partie pro Eko nawet ministerstwo mają odpowiednie w zarządzie czyżby tam gdzie zaczynać się kasa dla swoich kończyła się ekologia takie to peeselowskie nic się nie zmieniło. Czy ktoś miał nadzieję???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: