Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Pętla taktyczna na zakończenie „Wakacji z WOT”. Egzamin przeszło 100 ochotników

Reklama

Alarm o 5 nad ranem, szybkie maskowanie i wymarsz na pętlę taktyczną – tak rozpoczął się pierwszy żołnierski egzamin kończący 16-dniowe szkolenie podstawowe 100 nowych ochotników z północnego Mazowsza.

Swój pierwszy żołnierski egzamin, tzw. pętlę taktyczną zdali ochotnicy szkolenia podstawowego, które odbywało się w ramach ostatniej edycji tegorocznych „Wakacji z WOT” w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia trwały 12 godzin.

Wśród ochotników, którzy zmierzyli się z pętlą taktyczną była polska kajakarka, wicemistrzyni świata i Europy, olimpijka z Tokio szer. Dorota Borowska.

 

Przed egzaminowanymi żołnierzami postawiono wiele zadań do wykonania w określonym reżimie czasowym: wyznaczanie azymutu, dostarczanie skrzynki z amunicją, zakładanie maski gazowej, rozkładanie i składanie broni oraz ładowanie magazynka. Najmłodsi stażem Terytorialsi sprawdzali również najważniejszą żołnierską umiejętność – strzelanie na celność z karabinka MSBS GROT.

Zajęcia odbywały się w ciechanowskich koszarach, na terenie strzelnicy oraz na pasie ćwiczeń taktycznych w Targoniach. Teraz przed żołnierzami przysięga wojskowa. Słowa roty wypowiedzą jutro o godz. 11:00 na placu Józefa Piłsudskiego w Żurominie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: