Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Pat w Powiatowym Zarządzie Dróg w Ciechanowie. Sąd nakazał przywrócenie poprzedniego dyrektora

Reklama

Sąd Rejonowy w Ciechanowie ponagla Powiatowy Zarząd Dróg do realizacji swojego wcześniejszego postanowienia zgodnie z którym, zwolniony dyscyplinarnie Wojciech Jagodziński powinien wrócić na stanowisko dyrektora PZD. Powiat nie ma zamiaru tego zrobić.

Spór między byłym dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie a Powiatem Ciechanowskim ma swój początek w marcu ubiegłego roku, kiedy to Wojciech Jagodziński został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Ponieważ znajdował się w tak zwanym okresie ochronnym (miał 2 lata do emerytury) postanowił powalczyć o swoje prawa i finansowe zadośćuczynienie w sądzie pracy.

19 grudnia Sąd Rejonowy w Ciechanowie wydał prawomocne postanowienie, które zabezpiecza roszczenia Wojciecha Jagodzińskiego w ten sposób, że nakazuje przywrócenie go na wcześniej zajmowane stanowisko do czasu zakończenia głównego postępowania w tej sprawie. Wojciech Jagodziński stawił się w pracy, ale jak przyznaje w rozmowie z Radiem 7, został pozbawiony wszelkich uprawnień, dostępu do kont bankowych, służbowej skrzynki mailowej, służbowego samochodu i kluczy do gabinetu.

W związku z tym Wojciech Jagodziński ponownie zwrócił się do sądu i ten 20 maja orzekł, że daje Powiatowemu Zarządowi Dróg w Ciechanowie jeszcze dwa tygodnie na wypełnienie wcześniejszego postanowienia.

 

Ostatnie postanowienie sądu, z 20 maja, nie jest prawomocne. Starosta ciechanowski Jan Andrzej Kaluszkiewicz odmówił komentarza w tej sprawie. Zapowiedział jedynie, że powiat planuje apelację.

4 czerwca zapadło kolejne postanowienie w tej sprawie. Sąd oddalił wniosek Starostwa Powiatowego o cofnięcie nakazu przywrócenia Wojciecha Jagodzińskiego na stanowisko dyrektora.

 

Jeśli Powiatowy Zarząd Dróg nadal nie będzie się stosował do prawomocnego postanowienia sądu, może mu zostać naliczona kara w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki.

Warto dodać, że w kwietniu ubiegłego roku Starostwo Powiatowe w Ciechanowie złożyło do miejscowej prokuratury zawiadomienie dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia przez Wojciecha Jagodzińskiego obowiązków służbowych w czasie, kiedy pełnił funkcję dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg. Postępowanie trwało kilka miesięcy, prokuratora przesłuchała kilkunastu świadków, w tym samego Wojciecha Jagodzińskiego, jednak zarzuty nie potwierdziły się. Postępowanie zostało umorzone.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: