Reklama

NA SYGNALEREGIONWIADOMOŚCI

Oszust z Jednorożca okradał seniorów

Reklama

Pomagał oszustom okradać seniorów. 28-latek z gminy Jednorożec został zatrzymany przez przasnyską policję.

Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie fali oszustw, która przetoczyła się przez powiat przasnyski pod koniec września. Ofiarami nieznanych sprawców byli seniorzy, od których złodzieje próbowali wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta”.

Schemat działania przestępców zawsze był taki sam. Dzwonili podając się za policjantów, którzy rzekomo prowadzą sprawę szajki zajmującej się praniem brudnych pieniędzy. Głos w telefonie tłumaczył, że aby przed nimi uchronić oszczędności seniora należy przekazać gotówkę osobie, która się po nią zgłosi. Dwie osoby zaufały fałszywym funkcjonariuszom i straciły oszczędności.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie doprowadziło do młodego mieszkańca powiatu przasnyskiego. Jak ustalono, rolą 28-latka było odebranie przesyłki a następnie przekazanie jej kolejnym osobom.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w gminie Jednorożec. Na wniosek śledczych Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu, zastosowała wobec zatrzymanego dozór policji.

Jak informuje przasnyska komenda, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: