Reklama

NA SYGNALEREGIONWIADOMOŚCI

Oszuści wyjątkowo aktywni w powiecie przasnyskim

Reklama

Sześć oszustw internetowych w ciągu trzech dni.

To była fatalna końcówka tygodnia dla mieszkańców powiatu przasnyskiego. Sześcioro z nich straciło swoje oszczędności przez jedno nierozważne kliknięcie w niebezpieczny link internetowy.

Mieszkanka gminy Przasnysz podczas kupna kocyka, otrzymała wiadomość z linkiem, a po jego kliknięciu z jej konta zniknął tysiąc zł.

Tego samego dnia mieszkaniec Przasnysza w ten sam sposób stracił 4 tys. zł.

Dzień wcześniej z konta mieszkańca gminy Jednorożec nieznany sprawca wypłacił kwotę 10 tys. zł. I tym razem właściciel konta kliknął w link przesłany przez Messengera.

Z kolei mieszkanka Przasnysza dała się omamić oszustowi, który podał się za pracownika banku. Uzyskał dostęp do jej konta, a następnie dokonał wypłaty 14 tys. zł.

Dwa ostatnie oszustwa to kupno w Internecie telefonu komórkowego. Zarówno mieszkaniec Jednorożca, jak i mieszkanka Przasnysza zapłacili w sieci za telefony, ale nie otrzymali sprzętu od sprzedającego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: