Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Odwiedź 7 miejsc w Mławie i zdobądź nagrodę. Ratusz uruchomił grę miejską

Reklama

Mława wystartowała z grą miejską. To wyprawa śladami bohaterów komiksu „Wyrzutki i ich skutki”, wydanego przez Urząd Miasta Mława w ramach kampanii ekologicznej „Czy wiesz jak segregować?”. Wystarczy zeskanować kody QR, skompletować 7 obrazków i zgłosić się do ratusza po nagrodę.

Komiksowe Wyrzutki budzą się w koszu na śmieci w mławskim parku i postanawiają dać sobie szansę na drugie życie, czyli znaleźć pojemniki na śmieci segregowane. Dzięki temu będą poddane recyklingowi i powrócą jako inne produkty. W tym celu przemierzają Mławę i zatrzymują się w siedmiu miejscach. Gra miejska polega na znalezieniu tych miejsc, zeskanowaniu udostępnionego tam kodu QR i zebraniu obrazków-stempelków. Start gry znajduje się w parku miejskim. Jest to kosz, w którym poznajemy Wyrzutki – trzeci kosz po lewej stronie głównej alei, na wysokości pomnika Piłsudskiego. Informacje o tym, gdzie znajdują się kolejne punkty gry można odgadnąć, analizując fragment komiksu znajdującego się pod kodem QR oraz mapkę prowadzącą do następnej stacji.

Po odwiedzeniu wszystkich lokacji i zebraniu 7 obrazków-stempelków trzeba się zgłosić do Urzędu Miasta Mława, do pokoju nr 5 po nagrody, a są to komiksy i miejskie gadżety.

Gra nie ma ograniczeń czasowych, można ją przejść od razu lub w kilka dni. Grę stworzyła Zuzanna Szymborska – autorka komiksu „Wyrzutki i ich skutki”.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: