Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Nowe zabawki na ciechanowskich placach zabaw

Reklama

Dwa miejskie przedszkola zyskały nowe wyposażenie placów zabaw. Przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola nr 3 i Miejskiego Przedszkola nr 6 udostępniono plenerowe gry edukacyjne, mini park linowy, zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową. Oba projekty zrealizowano dzięki głosom mieszkańców w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 3 został wyposażony w dwa drewniane zestawy do zabaw, mini park linowy, moduł ze zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową. Teren do rekreacji na świeżym powietrzu urozmaica też edukacyjna tablica muzyczna i tablica do rysowania kredą. Dzieciom i opiekunom udostępniono dwie ławki z oparciem.

To zwycięski projekt osiedlowy tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego na „Blokach”. Na zadanie „Spełniamy dziecięce marzenia” – modernizacja placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 3 zagłosowało ponad 350 osób.

Mieszkańcy osiedla „Śródmieście” zdecydowali natomiast o realizacji projektu „Figloraj – edukacja i zabawa”, który poparło ponad 470 osób. Na terenie ogrodu przy Miejskim Przedszkolu nr 6 zamontowano wiatę ekologiczną z eko kołem i dziewięć gier edukacyjnych. To m.in. obrotowe talerze, labirynt, ławostół „pszczele warcaby” i gra o gatunkach owadów. Wyposażenie placu wzbogaca ścieżka sensoryczna.

W tym roku w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego w nowe urządzenia wyposażono już plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 8 na osiedlu „Przemysłowe” oraz zaplecze sportowo-rekreacyjne przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu „Kargoszyn”.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: