Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Nowe budy dla bezdomnych czworonogów w Pawłowie

Reklama

Czworonogi przebywające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie otrzymały nowe budy.

Miasto przyznało środki finansowe na ten cel w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, które corocznie realizują m.in. zadania w zakresie ekologii i ochrony zwierząt.

Budy są odporne na warunki atmosferyczne – mówi rzecznik ratusza Paulina Rybczyńska.

 

Stowarzyszenie Wolontariuszy Schroniska w Pawłowie zakupiło 15 boksów w sumie za 10 tys. zł. Montaż nowych schronień dla psów dobiega końca. W prace zaangażowali się sportowcy z Ciechanowskiego Klubu Bokserskiego, wolontariusze stowarzyszenia i pracownicy schroniska.

W ubiegłym roku, także przy udziale środków publicznych, stowarzyszenie zakupiło boksy z wybiegami dla najstarszych psów – przypomina Paulina Rybczyńska.

 

Od początku lata w schronisku w Pawłowie przybyło ponad 40 psów. Chętni do adopcji zwierząt mogą kontaktować się z przytuliskiem poprzez profil na Facebooku oraz e-mail schronisko@pukciechanow.pl.

Miłośnicy czworonogów mogą też dołączyć do wolontariuszy, którzy opiekują się zwierzętami na miejscu w weekendy. Do ich zadań należy m.in. wyprowadzanie psów na spacery.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: