Reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Noclegi w górach – kemping, schronisko czy hotel?

Reklama

Obszary górskie skrywają w sobie niezwykłe piękno, które można uchwycić jedynie w trakcie kilkudniowego pobytu w Tatrach, Bieszczadach lub Beskidach. Problematyczną kwestią na etapie planowania każdego wyjazdu jest jednak wybór miejsca noclegowego, stanowiącego bazę wypadową do aktywności podejmowanych na miejscu. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na spędzenie nocy na kempingu lub w schronisku, a kiedy lepszą opcją będzie postawienie na wygodny hotel!

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze noclegu w górach?

Fot. mat. partnera

Turystyczne okolice posiadają z reguły pokaźną liczbę miejsc noclegowych, które różnią się od siebie komfortem pobytu, ceną i ogólną charakterystyką. Wędrowców spragnionych bezpośredniego obcowania z dziką naturą przyciągają schroniska, czyli obiekty zlokalizowane najczęściej w samym sercu terenów zielonych. Na spędzenie nocy w takich miejscach decydują się z reguły najwięksi miłośnicy trekkingów, dla których pobliskie szlaki i trasy turystyczne tworzą idealne warunki do uprawiania aktywności górskich. Z tego powodu schroniska należące do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego są najlepszą opcją dla zapalonych piechurów, którzy klimat obiektu cenią znacznie bardziej, niż szerokie korytarze i przestronne pokoje obiektów hotelowych.

Warto jednak pamiętać o tym, że do noclegu w schroniskach należy się odpowiednio przygotować – w zależności od aktualnej pory roku oraz dostępu do bieżącej wody i prądu elektrycznego na miejscu, niezbędne może okazać się zaopatrzenie swojego plecaka turystycznego w przenośne kuchenki turystyczne i powerbanki. Możliwość zakupu ekwipunku tego typu oferuje praktycznie każdy sklep górski, dlatego przed wyjazdem w dzikie tereny należy dopilnować, aby posiadane wyposażenie turystyczne pozwalało na komfortowe spędzenie nocy w minimalistycznych warunkach schroniskowych.

Komu powinna spodobać się noc na kempingu?

Charakterystyka nocy w schroniskach górskich jest zbliżona do tego, z czym można spotkać się na różnego typu kempingach. Opcja ta również jest przeznaczona dla miłośników prawdziwie górskiego klimatu, jednak większość obiektów z tej kategorii oferuje wyłącznie przestrzeń do rozbicia swojego namiotu. Biwakowanie może wiązać się z ogromną frajdą, lecz decydując się na taką opcję, należy być przygotowanym na konieczność korzystania z sanitariatów wspólnego użytku, posiadanie własnego namiotu oraz znoszenie nocnych spadków temperatur.

Oprócz niezbędnego wyposażenia w postaci namiotu, maty turystycznej oraz śpiwora, warto zabrać na kemping dodatkowe warstwy ciepłej odzieży. Nawet w trakcie letnich miesięcy polar, czapka oraz koszulka termoaktywna damska lub męska mogą okazać się niezbędne. Z opcji kempingowej powinny natomiast zrezygnować osoby, które podczas pobytu w górach nastawione są na relaks i wypoczynek – noc pod chmurką na kempingu to prawdziwa definicja życia górskiego wędrowca, jednak taki nocleg wymaga zaakceptowania wcześniej wspomnianych niedogodności.

Dlaczego warto wybrać hotel jako miejsce noclegu w górach?

Fot. mat. partnera

Najczęściej wybieraną opcją noclegową wciąż pozostają hotele i apartamenty, których nie brakuje nawet w małych miejscowościach górskich. Obiekty tego typu mają za zadanie przede wszystkim zapewnić podróżującym wygodne warunki pobytu, a przy okazji umożliwić skorzystanie z oferowanych na miejscu zabiegów SPA&wellness. Wybór hotelu jako bazy wypadowej warto szczególnie rozważyć w przypadku wyjazdów w towarzystwie dzieci oraz osób starszych, dla których komfort często stanowi najważniejszy aspekt odpoczynku. Niewątpliwie klimat gór jest najmniej odczuwalny w obiektach hotelowych, jednak poziom relaksu – jaki bez wątpienia można zaznać w tych miejscach – nie może się równać z żadnym kempingiem lub schroniskiem!

(artykuł sponsorowany)

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: