Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAWIADOMOŚCI

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Ciechanowie. Dzieci będą eksperymentowały

Reklama

Mobilna i interaktywna wystawa pod nazwą „Eksperymentuj!”. Przywiezie ją Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. Pozwoli dzieciom na naukę poprzez zabawę. 16 i 17 marca Naukobus będzie gościł w Szkole Podstawowej nr 1 w Ciechanowie.

Uczniowie tej szkoły będą mieli szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić, czy tworzenie szyfrów jest trudne, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak zrobić film z kartki papieru. Siadając na wirującym krześle doświadczą, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Będą mogli też sprawdzić, jak utrzymać w powietrzu piłkę plażową.

Dla uczniów i nauczycieli odwiedzających wystawę przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdą się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu czy w klasie.

Wystawa „Eksperymentuj!” to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: