Reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Narożnik prawy czy lewy? Jak wybrać odpowiedni model?

Reklama

Wybór idealnego narożnika zwykle kojarzymy z określeniem koloru, formy i tkaniny obicia. Jednak jedno z najważniejszych pytań, które należy sobie postawić, dotyczy tego, który wariant układu będzie odpowiedniejszy do konkretnego pomieszczenia: czy narożnik prawy, czy lewy? W końcu, wybierając tego typu mebel, chcemy, aby był on idealnie dopasowany do naszych potrzeb i przestrzeni.

Narożnik prawy czy lewy – podstawowe kryteria wyboru

Przed rozpoczęciem przeglądania oferty salonów meblowych w poszukiwaniu narożnika, bezwzględnie należy zwrócić uwagę na wielkość i sposób ustawienia w pomieszczeniu. Warto dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma stanąć narożnik, by uniknąć niepotrzebnych problemów i błędów przy zamawianiu mebla.

Podstawową kwestią jest wybór formy i decyzja o tym, czy w pokoju stanie narożnik prawy, czy lewy. Jaka jest różnica? O meblu prawostronnym, potocznie nazywanym narożnikiem prawym, mówimy wtedy, gdy jego krótsza strona jest usytuowana po naszej prawej stronie. O tym, która opcja układu jest bardziej adekwatna do danego pomieszczenia, decyduje kilka elementów.

Przede wszystkim znaczenie ma rozkład przestrzeni, czyli to, gdzie umiejscowione są drzwi i okna oraz czy pokój jest kwadratowy, prostokątny i czy znajdują się w nim dodatkowe ścianki i kolumny. Mebel nie powinien blokować dostępu do okien i drzwi i uniemożliwiać swobodnego otwierania i zamykania.

Narożnik prawy powinien stanąć w takim miejscu, by nie utrudniać poruszania się po pokoju. Jeśli decydujemy się np. na duży narożnik glamour z funkcją spania, trzeba też zadbać o odpowiednią ilość miejsca do rozkładania. Preferencje estetyczne to ostatni aspekt, który powinno się brać pod uwagę.

Narożnik pikowany glamour – jak kupić idealny model?

Weźmy za przykład narożnik pikowany glamour. To doskonała propozycja dla tych, którzy cenią sobie eleganckie rozwiązania. Takie meble zwykle mają gładkie, błyszczące obicie z weluru lub aksamitu i błyszczące, ozdobne guziki. Perfekcyjny narożnik w stylu glamour znajdziesz w internetowym sklepie agatameble.pl i w stacjonarnych Salonach Agata – będzie idealnym elementem wystroju, jeśli cenisz sobie luksus i szyk. Zdecydowanie przyciągnie spojrzenia!

Jeśli obicie będzie w nasyconym kolorze, to taki mebel bez wątpienia może stać się dominantą aranżacji. Warto zatem postawić go w centralnym miejscu, pamiętając o wspomnianych powyżej kryteriach. Miej na uwadze, że narożnik glamour z funkcją spania dodatkowo będzie potrzebował miejsca do rozłożenia, więc nie może być wciśnięty w ciasną przestrzeń. Zmierz dostępne miejsce, biorąc pod uwagę wymiary narożnika po rozłożeniu. Układ pokoju i dostępnej przestrzeni zasugerują Ci, czy lepszym pomysłem będzie narożnik prawy czy lewy.

Wygodny rozkładany narożnik

W kwestii wyboru narożnika masz szerokie pole do popisu, nawet jeśli poszukujesz modelu, w którym funkcjonalność jest na pierwszym miejscu, czyli rozkładanego, np. z pojemnikiem pod siedziskiem. Jeśli urządzasz np. salon w kawalerce i rogówka ma służyć nie tylko do siedzenia, ale i do spania, zwróć uwagę, by była obita materiałem, który jest trwały i szybko się nie wytrze. Pikowany narożnik glamour z funkcją spania jest co prawda niezwykle efektowny, ale jeśli wybierzesz wariant z guzikami, może nie sprawdzić się w funkcji łóżka.

Miej na uwadze, że rozkładana rogówka może też zaoferować Ci dodatkowe miejsce do przechowywania – wystarczy, że wybierzesz wariant z pojemnikiem. O ile tylko ilość miejsca Ci na to pozwala, warto zdecydować się na narożnik z funkcją spania, nawet jeśli nie będziesz rozkładać go codziennie. Dodatkowe miejsce noclegowe bez wątpienia przyda się przy okazji wizyty gości.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

  1. Warto zwrócić uwagę na dodatkowy element, który może być kluczowy przy wyborze narożnika, a mianowicie jego wpływ na optykę pomieszczenia. Narożnik, zwłaszcza taki w stylu glamour z bogatą kolorystyką czy fakturą, może znacząco wpłynąć na odczucie przestrzeni w pokoju. Meble w jaśniejszych kolorach mogą sprawić, że wnętrze wyda się większe i bardziej przestronne. Z kolei ciemniejsze barwy mogą dodać głębi i intymności, ale też mogą optycznie zmniejszyć pokój. Warto również rozważyć kwestię oświetlenia. W zależności od tego, czy narożnik będzie stał bliżej okna czy w głębi pokoju, różne rodzaje oświetlenia mogą inaczej podkreślać jego walory estetyczne. Dlatego też, przy wyborze mebla warto mieć na uwadze nie tylko jego rozmieszczenie, ale także to, jak będzie on współgrał z naturalnym i sztucznym oświetleniem w pomieszczeniu. Na przykład, lampy podłogowe czy kinkiety mogą dodać uroku pikowanemu narożnikowi glamour, podkreślając jego luksusowy charakter. Ostateczny wybór między narożnikiem prawym a lewym powinien więc być podyktowany nie tylko pragmatycznymi kryteriami, ale również tym, jak mebel wpisuje się w ogólną koncepcję aranżacyjną. Dlatego warto zastanowić się nie tylko nad formą i funkcją, ale i nad wpływem mebla na atmosferę wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: