Reklama

KULTURAUMWMWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

Nagrody rozdane. Starosta żuromiński wręczył „złote pióra” dla mistrzów ortografii

Reklama

Mistrzowie ortografii z powiatu żuromińskiego otrzymali „złote pióra”. Gala rozdania nagród XX Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego odbyła się w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.

Laureatkami zostały Emilia Tucholska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie, Blanka Lubaczewska z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Sławęcinie oraz Łucja Lorkowska z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie.

Konkurs towarzyszy uczniom od 20 lat – mówi starosta powiatu żuromińskiego Jerzy Rzymowski.

 

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsca. Nagrody wręczyli starosta żuromiński Jerzy Rzymowski wraz z dyrektorem Wydziału Zdrowia i Edukacji Joanną Jucewicz-Morawską. Uroczystość uświetnił występ artystyczny skrzypaczki Alicji Dramińskiej.

Konkurs przeprowadziła komisja w składzie: Iwona Jakowska, Ewa Zalewska, Agnieszka Makuszewska, Anna Budzich oraz Henryk Wrzosek. Treść dyktand przygotowała nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie Agnieszka Makuszewska.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: