Reklama

KULTURAMŁAWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7TEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Muzyczna lekcja historii. Mławianie poznają Teklę Bądarzewską

Reklama

Były stroje z epoki, fotografie dawnej Mławy i spora dawka muzyki romantycznej. Światowej sławy pianistce i kompozytorce z Mławy Tekli Bądarzewskiej poświęcona została niezwykła lekcja muzyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie.

Wydarzenie zostało przygotowane przez Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, które bierze udział w projekcie „Moje miejsce na Ziemi”. To wielomiesięczne wydarzenie poświęcone Tekli Bądarzewskiej.

Jednym z jego elementów było wtorkowe spotkanie – informuje dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie Barbara Zaborowska.

 

Naszym obowiązkiem jest przedstawić dzieciom mławian, których zna cały świat – podkreśla Renata Śniegucka, która przygotowała i poprowadziła lekcję.

 

Tekli Bądarzewskiej zostanie poświęcona również wystawa plenerowa, która wkrótce pojawi się w przestrzeni publicznej. Zwieńczeniem projektu będzie trzydniowy festiwal „Tekla Bądarzewska – pianistka z Mławy”, który odbędzie się w czerwcu.

Na antenie Radia 7, które jest partnerem wydarzenia, będzie można usłyszeć specjalny cykl audycji radiowych poświęconych artystce. Interdyscyplinarne wielomiesięczne wydarzenie poświęcone Tekli Bądarzewskiej to początek tworzonej galerii wybitnych mławian-ambasadorów miasta.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: