Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAUMWMWIADOMOŚCI

Muzeum Romantyzmu zaprasza na imieniny Zygmunta. Wernisaż i panel dyskusyjny

Reklama

Imieniny Zygmunta – to impreza, która co roku 2 maja odbywa się w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Tym razem na imieniny przygotowano wernisaż wystawy „Słowobrazy & Romantyczność”, której będzie towarzyszył panel dyskusyjny.

Temat dotyczy szeroko rozumianego związku słowa i obrazu, sztuk wizualnych oraz literatury, powiązania tekstu z obrazem oraz treści z formą. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali artyści różnych pokoleń, z jedenastu różnych ośrodków – uniwersyteckich, akademickich oraz kultury z Polski i zagranicy. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną książki artystyczne, ilustracje lub prace inspirowane utworami literackimi, ale także takie, których autorzy tworzą własne znaki graficzne i malarskie. W ramach wydarzenia odbędzie się spotkanie z lokalnym związkiem literatów, czytanie poezji, a także panel dyskusyjny i prezentacje artystów biorących udział w wystawie.

Wernisaż wystawy „Słowobrazy & Romantyczność” we wtorek 2 maja rozpocznie się o godz. 16:00 we Dworze Krasińskich w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: