Reklama

KULTURAUMWMWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

Moja przygoda w muzeum – nagrody wojewódzkie rozdane

Reklama

Konkurs plastyczny „Moja przygoda w muzeum” rozstrzygnięty. Do Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu wpłynęło prawie 200 prac. Rozdane zostały nagrody w eliminacjach wojewódzkich.

W najmłodszej kategorii do 6 lat triumfowała Hanna Ruszkowska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu. W kategorii 7-9 lat pierwsze miejsce przypadło Juli Sadowskiej, również z bieżuńskiego M-GOK-u. W kategorii 10-12 lat triumfowała Julia Morawska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Wśród 13-15-latków najbardziej podobała się praca Pauliny Kosobudzkiej ze Szkoły Podstawowej w Starym Gralewie. A wśród najstarszych uczestników do 18 lat najlepsza była praca Nicoli Węgrzyn z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu.

Dzieci i młodzież przenosiły na papier swoje muzealne wrażenia – mówi kierownik Muzeum Małego Miasta Jerzy Piotrowski.

 

Rysunki można oglądać w bieżuńskim Muzeum.

 

Uroczystości towarzyszył indiański piknik w muzealnym ogrodzie Stefana Gołębiowskiego. Najlepsze prace będą walczyć w etapie ogólnopolskim, a potem w międzynarodowym.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: