Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Mogą uratować życie. Od ponad roku Ciechanów ma 5 automatycznych defibrylatorów

Reklama

Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne (Automated External Defibrillator – w skrócie AED), od ponad roku są dostępne w przestrzeni publicznej Ciechanowa. Jeszcze nigdy nie zostały użyte.

Jak przyznaje w rozmowie z Radiem 7 kierownik Zakładu Pomocy Doraźnej Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztof Malinowski, doszło na terenie miasta do przypadku zatrzymania akcji serca u osoby znajdującej się w pobliżu tego sprzętu. Jednak defibrylator nie został użyty.

 

Informacja o rozmieszczeniu defibrylatorów jest dostępna w aplikacji Miasta Ciechanów na telefony komórkowe. Jednak czy zdaniem szefa ciechanowskiego pogotowia dotarła do mieszkańców?

 

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny może zostać użyty w nagłych przypadkach, kiedy konieczne jest ratowanie życia ludzkiego z powodu zatrzymania akcji serca. Sprzęt jest prosty i intuicyjny w obsłudze.

 

Defibrylatory AED są dostępne: przed ratuszem na placu Jana Pawła II, przy Hali Targowej „Bloki”, przy hali sportowej MOSiR na ul. 17 Stycznia, przy stadionie na ul. 3 Maja oraz na terenie kąpieliska „Krubin”.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: