Reklama

DZIAŁDOWSKIWIADOMOŚCI

„Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs wiedzy pożarniczej w Lidzbarku

Reklama

Za nami Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Lidzbarku.

Zwycięzcami edycji gminnej zostali: w najmłodszej kategorii – klasy I-IV: Korneliusz Mendalka ze Szkoły Podstawowej w Starym Dłutowie. W drugiej kategorii – klasy V-VIII triumfował Czesław Jaskólski ze Szkoły w Bryńsku. Z kolei w grupie najstarszej – szkoły ponadpodstawowe: najlepsza okazała się Alicja Napiórkowska reprezentująca Zespół Szkół w Lidzbarku.

W konkursie pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” wzięło udział 27 uczniów, którzy zmagali się z testem z wiedzy pożarniczej. Nad poprawnością konkursu czuwało jury składające się ze strażaków zawodowych i ochotników.

Organizatorami turnieju byli: Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie oraz Oddział Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lidzbarku.

Zwycięzcy będą reprezentować gminę Lidzbark na eliminacjach powiatowych turnieju, które odbędą się w kwietniu w Księżym Dworze.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: