Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Mławianie zapłacą więcej za wywóz śmieci

Reklama

W tym roku mławianie będą płacić więcej za wywóz śmieci. Stawka wzrosła od 1 stycznia z 10 zł za 1 m3 zużytej wody do 12,50 zł.

Miasto tłumaczy podwyżki zmianami w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wprowadza ona maksymalną opłatę ustalaną na podstawie metody „wodnej”, która jest stosowana w Mławie. Wynosi ona niecałe 150 zł miesięcznie za wywóz śmieci z jednego gospodarstwa domowego.

Jak podkreśla burmistrz Sławomir Kowalewski bez podwyżki opłat miasto musiałoby dopłacić 4 mln zł do wywozu śmieci.

 

Uchwała wprowadza też zmiany podstawy do ustalania opłaty. Jest to średnia miesięczna zużycia wody z poprzedniego roku kalendarzowego. Dzięki temu właściciel nieruchomości będzie miał obowiązek złożenia deklaracji w sprawie opłaty raz w roku, a nie jak było dotychczas – po każdej zmianie zużycia wody.

Zmiana łączy się z obowiązkiem wypełnienia nowych deklaracji w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami. Wzory, oddzielne dla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, można pobrać ze strony urzędu lub w kancelarii ratusza. Wypełnione formularze należy złożyć do 10 lutego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: