Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Milionowe wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Reklama

Blisko 1 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów płońskiego i żuromińskiego.

Jednostki otrzymają wsparcie na zakup nowego sprzętu i wyposażenia, termomodernizację oraz instalację paneli fotowoltaicznych na budynkach jednostek OSP, a także wsparcie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Wsparcie otrzyma aż 21 jednostek OSP z terenu północnego Mazowsza – podkreśla wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, poseł ziemi płocko-ciechanowskiej.

 

Fundusz wsparł łącznie 43 wnioski złożone przez Ochotnicze Straże Pożarne. To niesamowite wzmocnienie systemu operacyjnego OSP – zaznacza Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Nowosielski.

 

W tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zaplanował w swoim budżecie blisko 20 mln zł na programy skierowane do służb ratowniczych, w tym w szczególności do Ochotniczych Straży Pożarnych.

Od 2019 r. OSP z Mazowsza otrzymały w formie dotacji 90 mln zł i 3,5 mln zł w formie niskooprocentowanych pożyczek z możliwością częściowego umorzenia.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: