Reklama

REGIONUMWMWIADOMOŚCI

Lokalne inwestycje z dofinansowaniem mazowieckiego samorządu

Reklama

Samorząd Mazowsza wspiera lokalne inwestycje. Podczas ostatniej sesji sejmiku radni województwa podjęli decyzję o dofinansowaniu kolejnych 82 inwestycji ważnych dla rozwoju regionu.

Na realizacje przeznaczono w tym roku ponad 150 mln zł, z czego prawie 100 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów. Reszta kwoty zostanie przeznaczona na kontynuację już rozpoczętych przedsięwzięć.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, samorząd województwa mazowieckiego od lat prowadzi politykę opartą na zasadach pomocniczości i zrównoważonego rozwoju.

 

Wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk podkreśla, że w przypadku inwestycji infrastrukturalnych na terenie Mazowsza, potrzeby są ogromne.

 

Wśród dofinansowanych inwestycji drogowych są te zaplanowane m.in. w Sierpcu, Rydzewie, Wyszynach Kościelnych, Sinogórze, Raciążu i Sońsku. Wsparcie otrzyma także budowa przedszkola w technologii modułowej przy ulicy Szwanke w Ciechanowie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: