DZIAŁDOWSKISPORTWIADOMOŚCI

Kulisy awansu Dekorglassu Działdowo do finału Superligi

Awans Dekorglassu do finału Superligi Tenisa Stołowego. Nasz zespół odprawił mistrza Polski, Sokołów Jarosław, wygrywając w rewanżowym meczu 3:1.

Kulisy tego dramatycznego meczu zdradza nam prezes klubu Ferdynand Chojnowski. Do awansu doszło w dość niecodziennych okolicznościach.

Po wygranej w ostatnim pojedynku Jiriego Vrablika z Kou Leiem 2:0, nie wiadomo było, kto zagra w finale – mówi Ferdynand Chojnowski.

Bohaterem spotkanie był Jiri Vrablik, który w decydującym pojedynku pokonał zawodnika gości Kou Leia. Rozbił go w dwóch setach 11:3 i 11:6.

Ostatecznie w meczach był remis 1:1, w pojedynkach remis 4:4, w setach remis 15:15 i dopiero w piłkach wygraliśmy 288 do 284. Dekorglass zagra w finale z najlepszą drużyną zasadniczej części sezonu Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Mecz finałowy najprawdopodobniej odbędzie się 8 maja w Bydgoszczy lub Gdańsku.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.