Reklama

REGIONUMWMWIADOMOŚCI

Kontrowersje wokół podziału środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Reklama

Polityczna burza po rozdziale środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy, które nie otrzymały dotacji, zwracają uwagę, że na liście dofinansowanych jednostek, są przede wszystkim te, które wyraźnie sympatyzują z rządem.

Marszałek Mazowsza Adam Struzik poinformował o złożeniu wniosku do Najwyższej Izby Kontroli o sprawdzenie kryteriów i sposobu wyboru projektów do dofinansowania.

 

Marszałek zaapelował również do wojewody mazowieckiego o upublicznienie kryteriów przyznawania pieniędzy.

Z kolei posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Cicholska wyjaśnia, że wybrano najlepsze i najbardziej potrzebne projekty.

 

W naszym regionie największe kwoty trafiły do powiatów mławskiego, sierpeckiego i działdowskiego. Dofinansowania nie otrzymały m.in. Ciechanów i Żuromin.

Środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Mają na celu efektywną i adekwatną walkę ze skutkami pandemii. Do samorządów w całej Polsce trafi w sumie 12 mld złotych.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: