Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAWIADOMOŚCI

Konkurs na najpiękniejszą marzannę. Tak Ciechanów przywitał pierwszy dzień wiosny

Reklama

W Ciechanowie rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszą marzannę”. Kukły przygotowane z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc na wystawie plenerowej.

Reprezentanci ciechanowskich przedszkoli i szkół pojawili się we wtorek 21 marca przed Powiatowym Centrum Kultury Sztuki w Ciechanowie w towarzystwie przygotowanych własnoręcznie kukieł.

Dzieci doskonale wiedziały po co się robi marzanny, z czego powinny być wykonane i dlaczego już nie można ich utopić jak dawniej.

 

Konkurs na „Najpiękniejszą marzannę” jest najstarszym konkursem plastycznym organizowanym w powiecie ciechanowskim.

Nie wyobrażam sobie innej formy powitania wiosny – mówi w rozmowie z Radiem 7 dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie Anna Smolińska.

 

Wśród jurorów oceniających kukły przygotowane do tegorocznej edycji konkursu znalazł się historyk i regionalista Lech Zduńczyk.

 

Wszystkie marzanny, które wzięły udział w konkursie będzie można przez najbliższy miesiąc oglądać na wystawie plenerowej na tarasie Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: