Reklama

REGIONUMWMWIADOMOŚCI

Kolejne inwestycje w naszym regionie ze wsparciem Mazowsza

Reklama

Przebudowa dróg w Przasnyszu, Drobinie oraz gminach Bielsk i Sońsk, czy remont strażnicy OSP w Małowidzu w gminie Jednorożec. To tylko część inwestycji, które powstaną przy udziale środków z budżetu samorządu województwa, w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Władze województwa na ten cel zarezerwowały ponad 8,5 mln zł.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, wpływ tych inwestycji na poprawę życia w regionie jest nie do przecenienia.

 

Wsparcie samorządu województwa mazowieckiego trafiło m.in. do Przasnysza. Miasto otrzymało 390 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa na największym osiedlu mieszkaniowym w Przasnyszu.

Bez tych pieniędzy byłoby nam trudno wykonać tę inwestycję – wyjaśnia burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

 

Wśród dofinansowanych przez samorząd Mazowsza gmin znalazł się również Sońsk, który pozyskane środki przeznaczy na przebudowę ulic Słonecznej i Św. Floriana. W tej chwili to drogi gruntowe – mówi wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski.

 

Inwestycja w gminie Sońsk ma być zrealizowana w przyszłym roku. Jej koszt to blisko 860 tys. zł, kwota dotacji to ponad pół miliona.

Na inwestycje drogowe stawia też Drobin, który przyznane dofinansowanie przeznaczy na przebudowę ul. Spółdzielczej oraz drogi gminnej we Wrogocinie, która jest łącznikiem między gminami Drobin i Staroźreby.

Ze wsparcia skorzysta również gmina Jednorożec, która zainwestuje ponad 445 tys. zł z budżetu Mazowsza w przebudowę strażnicy OSP w Małowidzu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: