Reklama

KULTURAMŁAWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7TEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Joscho Stephan porwał publiczność. Światowej klasy muzycy wystąpili w Mławie

Reklama

Owacje na stojąco i obietnicę kolejnego zaproszenia do Mławy otrzymał Joscho Stephan i jego trio. Artyści wystąpili w sobotę (18 maja) w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

Joscho Stephan jest nazywany najszybszym gitarzystą świata i już za życia stał się legendą. Cieszy się niebywałą sławą oraz uznaniem środowiska artystycznego i słuchaczy. W Mławie wystąpił w towarzystwie Svena Jungbecka i Volkera Kampa. W trakcie koncertu zaprezentował się gościnnie również Krzysztof Pełech.

Mławska publiczność mogła usłyszeć interpretacje znanych klasyków gatunku gypsy swing, ale również utwory z gatunku muzyki latynoskiej, klasycznej czy rockowej. Był też ukłon w stronę polskiej muzyki. Joscho Stephan wykonał ragtime z filmu Vabank autorstwa Henryka Kuźniaka.

Mławska publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco.

 

Podczas koncertu w Mławie Joscho Stephan zapowiedział swoją jesienną trasę w Polsce. Burmistrz Mławy Piotr Jankowski w rozmowie z Radiem 7 dał zielone światło dla powtórki koncertu w listopadzie.

 

Wczoraj (19 maja) w Miejskim Domu Kultury odbyły się warsztaty gitary jazzowej i gypsy swing z Joscho Stephanem i Svenem Jungbeckiem.

Radio 7 było patronem medialnym wydarzenia.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: