Reklama

REGIONUMWMWIADOMOŚCI

Jest decyzja. Adam Struzik ponownie marszałkiem Mazowsza

Reklama

Marszałkiem województwa mazowieckiego na kolejną kadencję został Adam Struzik. Taką decyzję w głosowaniu tajnym podjęli dzisiaj (10 czerwca) radni sejmiku województwa mazowieckiego.

To było trzecie podejście radnych Mazowsza do wyboru marszałka. Wcześniej obrady rady dwukrotnie przekładano. Adam Struzik był jedynym zgłoszonym dzisiaj kandydatem. Przed głosowaniem tajnym sam zainteresowany zabrał głos.

„Od lat staram się być blisko ludzi i odpowiadać na ich potrzeby. I taki styl chcę utrzymać” – powiedział przedstawiając swoją wizję rozwoju Mazowsza.

W głosowaniu za wyborem marszałka wzięło udział 49 radnych. Oddano 48 ważnych głosów, za kandydaturą Adama Struzika było 33 radnych, jedna osoba była przeciw, a 14 radnych się wstrzymało.

Adam Struzik w minionych wyborach samorządowych uzyskał najwyższy wynik w kraju zdobywając blisko 75 tys. głosów. Funkcję marszałka Mazowsza pełni nieprzerwanie od 2001 r.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: