
Mona Lisa – ten obraz zna każdy z nas, ale tylko nieliczni wiedzą, że obraz został kiedyś skradziony. Legendarne dzieło sztuki powróciło do Luwru w 1913 roku, dopiero po dwóch latach nieobecności! Przytoczony incydent pokazuje, że ryzyko nieuczciwych praktyk obecne jest wszędzie i obejmuje nawet tak bezcenne obiekty. Właśnie dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo naszych kosztowności, gotówki oraz pamiątek. Bieżąca publikacja potwierdza, że betonowanie sejfu jest jednym z najważniejszych elementów prawidłowego montażu niektórych modeli. Zatem, jak zabetonować sejf, aby zagwarantować ochronę jego zawartości?
Kiedy stosuje się sejf w betonie?
Tytułowe betonowanie sejfu nawiązuje do dwóch kategorii, które wyróżniają się doskonałą ochroną, a jednocześnie pełną dyskrecją. To właśnie sejf ścienny i sejf podłogowy wykorzystują formę montażu do zwiększenia funkcjonalności. Wówczas sejf w betonie generuje dodatkowe korzyści dla przyszłego użytkownika.
Pierwszym benefitem jest zwiększona wytrzymałość konstrukcji. Warstwa materiału zapewnia stabilność i wytrzymałość sejfu, uniemożliwiając jego kradzież. Właśnie dlatego sejfy ścienne i podłogowe powinny być uwzględnione już na etapie projektowanie domu.
Następnym czynnikiem, który poprawia skuteczność urządzenia, jest ochrona przed próbą wyważenia. Sejf w betonie zapobiega bowiem niezwykle popularnej metodzie włamania. Powierzchnia mocnego surowca tworzy swoistą skorupę, która unieruchamia kasę pancerną i nie pozwala na żadne manipulacje.
Finalny punkt zestawienia nawiązuje do dyskrecji, czyli bardzo praktycznej i efektywnej cechy każdego narzędzia bezpieczeństwa. Należy podkreślić, że wyłącznie doświadczeni fachowcy potrafią zamontować sejf w taki sposób, aby pozostał on niewidoczny, nawet dla wprawionego oka. Dlaczego jest to ważne?
Z policyjnych statystyk wynika, że to właśnie osoby, które dokonały wcześniejszego renesansu domu lub mieszkania najczęściej odpowiadają za przestępstwo. Taka wizyta może być zamaskowana pod pretekstem kontroli administracyjnej, ale cel jest zawsze jeden – identyfikacja najcenniejszych łupów.
Dowód? Kradzież dzieła włoskiego artysty, o której wspomnieliśmy na początku została dokonana przez jednego z pracowników muzeum!
Jednak wspomnianą dyskrecję nie uzyskuje się wyłącznie poprzez betonowanie sejfu w przygotowanej wnęce. Zespół HARTMANN TRESORE dba o każdy detal realizacji zlecenia, również w kontekście logistyki.
Jako nieliczni oferujemy bowiem dyskretny transport zamówionego modelu, co ma bezpośrednie przełożenie na jego efektywność. Taka strategia działania zataja przedmiot wysyłki, nie prowokując tym samym ryzykownych zachowań. Fachowcy podpowiedzą również, jak zabetonować sejf, które miejsce instalacji należy wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas późniejszej eksploatacji!
Sejf w betonie, czyli cechy profesjonalnego ekwipunku
Warto pamiętać, że betonowanie sejfu stanowi niezawodny element wzmacniający konstrukcję, ale sam model także musi wyróżniać się odpowiednimi właściwościami. Jakimi?
Sejfy ścienne i podłogowe niemieckiej marki HARTMANN TRESORE podlegają pełnej personalizacji w kontekście wymiarów, ale także formatów i pojemności. W rezultacie sejf w betonie spełni oczekiwania prywatnych użytkowników, ale również przedstawicieli przedsiębiorstw, a nawet urzędów.
Produkty oferowane przez zespół HARTMANN TRESORE urzeczywistniają najbardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa i stanowią element stałego wyposażenia instytucji na całym świecie. Przykładem jest lwowska biblioteka imienia Stefanyka, a nawet powstający skarbiec złota w Bangladeszu.
Międzynarodowy charakter organizacji w połączeniu z koncesją MSWiA w zakresie ochrony mienia realizowaną w formie zabezpieczenia technicznego gwarantuje bezpieczeństwo, bez względu na panujące warunki. Przykładowo, sejf ścienny normy PN-EN 14450 wyposażony jest w drzwi dwuścienne oraz jednościenny, a nawet dwuścienny korpus. Normy PN-EN 1143-1 oraz PN-EN 1143-2 posiadają wielościenne warstwy ochronne i mogą być wzbogacone o listwę przeciwogniową.
Jak widać betonowanie sejfu wcale nie ogranicza jego możliwości – wręcz przeciwnie. Skorzystanie z doświadczenia i wiedzy ekspertów pozwala na stworzenie prywatnej przestrzeni. Już dziś sprawdź najnowocześniejsze modele i skonsultuj optymalne rozwiązanie z naszym specjalistą: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-domowe/sejf-scienny-1/lista.
Jak zabetonować sejf?
Fachowcy HARTMANN TRESORE zapewniają profesjonalny montaż inwestycji. Należy bowiem podkreślić, że rzetelna i dokładna instalacja sprzętu oznacza jego funkcjonalność, praktyczność, niezawodność, a co najważniejsze – ochronę dla kosztowności.
Jednak klient otrzymuje również szansę samodzielnej pracy. Wówczas należy przestrzegać wszystkich porad i wskazówek załączonych w kompleksowej instrukcji producenta. Jak wspomniano, obecność sejfów podłogowych i ściennych warto zaplanować już na wczesnym etapie budowania.
Oczywiście, betonowanie sejfu może być zrealizowane w istniejącym obiekcie, ale wymaga to szczególnej ostrożności i odpowiednich warunków. Właśnie w tym momencie zaleca się kooperację z ekipą HARTMANN TRESORE, która oceni wytrzymałość konstrukcyjną lokalizacji i zadba o przestrzeganie wszelkich procedur.
Sejf w betonie narzuca bowiem konieczność pewnych czynności przygotowawczych. Nietypowy charakter montażu sprawia bowiem, że urządzenie jest długofalową inwestycją.
Poza odpowiednią odpornością, wybrane miejsce musi być wolne od elementów ingerujących w powierzchnię wnęki. Może to generować potrzebę modyfikacji istniejącej już instalacji wodnej lub elektrycznej. Zestaw solidnej wiertarki oraz wierteł, a także śrubokrętu, kluczy i specjalnych kotew montażowych zapewni trwałe przymocowanie zakupu.
Wspomniany otwór powinien uwzględniać docelowe wymiary sejfu, a następnie zostać powiększony o minimalny zapas 10 centymetrów, pamiętając także o samej głębokości. To właśnie taka warstwa betonu zalecana jest przez specjalistów.
Przed przystąpieniem do pracy konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni sejfu tak, aby żaden materiał nie dostał się do jego wrażliwych podzespołów. Nieuwaga może bowiem spowodować kosztowne uszkodzenie mechanizmu zamykania drzwi.
Mieszanka betonowa powinna dokładnie wypełnić powstałe szczeliny, a metalowa siatka dodatkowo wzmacnia całą strukturę. Tak przygotowana zaprawa wymaga pozostawienia na kilka dni w celu wyparowania wilgoci i scalenia konstrukcji.
Betonowanie sejfu – podsumowanie
Ukryte sejfy zwiększają bezpieczeństwo drogocennych przedmiotów, wykorzystują element dyskrecji, a jednocześnie pozostają niezwykle praktyczne. Sejf w betonie wymaga tym samym sporej praktyki i kwalifikacji ekipy budowlanej.
Przed podjęciem decyzji o inwestycji warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Fachowcy z HARTMANN TRESORE oferują bowiem indywidualne podejście w kwestii doboru optymalnego wyposażenia, dostawy i wniesienia sprzętu, a także opisywanej dzisiaj instalacji.
To jednak nie koniec usług związanych z tak zaawansowanym sprzętem. Samo betonowanie sejfu zakłada również właściwe jego ustawienie i kompleksowe szkolenie z obsługi wybranego zamka. Finalną przewagą firmy HARTMANN TRESORE jest wsparcie posprzedażowe, czyli serwis oraz konserwacja!
(artykuł sponsorowany)